Маски для сухого волосся, які допоможуть повернути об’єм і блиск
Маска для сухого волосся, приготовлена в домашніх умовах – один з кращих способів повернути пасмам здоровий вигляд. Останнім часом серед достатку проблем з волоссям, лідируючі позиції займає сухість і ламкість. З цим стикаються практично всі. Рішення, як впорається з цим, приймається в залежності від наявних можливостей.
Найкраща стратегія боротьби з сухим волоссям
Хтось звертається за допомогою до професіоналів, інші користуються доступними косметичними засобами, треті вибирають народні засоби, зокрема – приготовлені в домашніх умовах маски.
Найчастіше результати такого способу можуть позмагатися з професійним рішенням цієї проблеми.
Саме на останньому варіанті хочеться зупинитися більш докладно, з’ясувавши перед цим, які бувають причини сухості волосся.
Сухими волосся бувають у двох випадках – спадкове або набуте стан волосся. Якщо в першому випадку все залежить від генів і тут вплинути на них важко, можна лише навчитися грамотно доглядати. У другому випадку, все в руках власниці таких волосся. Адже волосся щодня стикаються з масою факторів, які негативно впливають на їх стан, і без належної допомоги їм не впорається. Значить буде корисна інформація про фактори ризику, методи захисту, правила догляду і турботи.
Найбільш часті причини, що ведуть до сухості волосся, наступні:
- Харчування. Відсутність необхідних мікроелементів, мінералів і вітамінів тягне за собою загибель волосяних цибулин і випадання волосся. Уникнути цього допоможе збалансоване харчування.
- Штучна сушка. Часте використання фена, плойки, прасування для волосся – веде до втрати вологи, висушування, витончення та ламкість.
- Стягування. Тугі гумки і шпильки перетягують волосся, позбавляючи харчування залишилася довжину волосся. З цієї причини волосся стають більш ламкими, а кінчики починають сіктися.
- Сонце і морози. Сонячні промені і холодне повітря згубно діють на волосся, якщо їх не захистити, наприклад, скористатися захисним спреєм і одягнути головний убір влітку, сховати волосся під шапку – взимку.
- Щоденне миття, особливо під гарячою водою, травмує волосся, позбавляючи їх натуральних масел. Професіонали радять збільшити інтервал між миттям волосся хоча б до двох днів.
- Фарбування. Хімічний склад фарб ще більше истончает волосся, що призводить до ще більших проблем. Фахівці рекомендують спочатку відновити стан волосся і після цього приступати до фарбування.
Озброївшись отриманою інформацією, можна постаратися мінімізувати вплив факторів ризику на волосся і одночасно зайнятися їх відновленням, скориставшись для цих цілей косметичні засоби. Допомогти волоссю стати сильними і здоровими можуть наступні засоби:
- спеціальні шампуні;
- кондиціонери та бальзами для волосся;
- маски.
Всі кошти можна придбати в магазинах, але важливо перед покупкою уважно вивчити склад.
Маски і правила їх використання
Сухе волосся – це досить часте явище в сучасному світі. І незалежно від того з якої причини волосся опинилися в такому стані вихід є. Це правильний догляд. І волосся зможуть стати пишними, блискучими і густими.
Краще всього в цьому допомагають маски для волосся. Приготувати їх вдома своїми руками – це бюджетна і гідна альтернатива професійним засобам. Головна умова, при якому маски для сухого волосся принесуть очікуваний ефект, це їх правильне використання.
Наведені нижче правила, що стосуються нанесення масок, які допоможуть досягти бажаного ефекту.
- Допускається наносити на чисті і брудні волосся. У першому випадку волосся миють перед застосуванням маски, у другому – голову миють звичним способом, тим самим змиваючи маску.
- Маски можна підігрівати. При цьому температура нагрітої маски під час нанесення повинна бути не більше 37°С. Це робиться для кращого проникнення поживних елементів всередину кожної волосини.
- Для зручності волосся, намазані маскою, ховають в шапочку для душу. Якщо ж утеплити волосся, наприклад, замотати рушником, то ефективність від маски буде вище в кілька разів.
- Змивати всі маски з дуже сухого волосся допускається тільки теплою водою.
- Мокре волосся рекомендується замість розтирання рушником просто промакнуть і дочекатися природного висихання.
- Присутність у складі яєчного білка означає, що змивати маску краще прохолодною водою, в іншому випадку білок згорнеться пластівцями.
- Приготовлені маски не підлягають зберіганню.
- Наносяться на всю довжину волосся, якщо не зазначено інше в рецепті.
Всі описані дії прості й ефективні. Особливо при використанні масок двічі в тиждень.
Важливо! Використання будь-маски рекомендується перевірити на алергічну або індивідуальну непереносимість компонентів. Робиться це просто – трохи маски наноситься на внутрішню частину зап’ястя, реакція шкіри на якому допоможе визначитися – відповідна це маска чи ні.
Зволожуючі маски
Часті укладання, фарбування, завивка і багато іншого – стоншують волосся і видаляють з них природну вологу і корисні речовини. Виправити цю ситуацію допоможе зволоження, який чиниться масками, рецепти яких написані нижче.
- Сир і огірок. Половина свіжого огірка очищається від шкірки і натирається на дрібній тертці. До нього додається 34 грама сиру і ретельно перемішується. Готову маску рівномірно розмазати по волоссю і залишити на одну третину години.
- Суміш масел. По 17 мл масел – касторової і оливкової перемішуються і підігріваються. Готова маска втирається в шкірний покрив голови, потім на волосся, найбільш ретельно – на кінчики. Таку маску змивають через три години після нанесення. (Допускається заміна касторової олії реп’яховою).
- Сік алое і яблуко. Яблуко очищається від шкірки і насіння, потім натирається на дрібній тертці. Потім в нього вливається дві столові ложки соку алое і перемішується до однорідності. Приготовану в домашніх умовах маску можна наносити. Для отримання потрібного результату, тримати на голові півгодини.
- Кисле молоко і хліб. В 100 мл кислого молока розмочити шматочок хліба і влити 17 грам масла – готово, можна намазувати на волосся. Щоб маска справила свою дію – її залишають на голові на три години.
- Кисле молоко. Без додавання інших інгредієнтів, таке молоко можна застосовувати як готову маску. Насамперед вона розтирається по шкірі голови, а після цього наноситься на всю довжину волосся. 30 для надання потрібного ефекту достатньо.
- Масло і сік лимона. 35 грам будь-якого масла розігріти і перемішати з лимонним соком, якого потрібно тільки половина чайної ложки. Результат буде помітний, якщо маску тримати 60 хвилин.
Вибираючи продукти для приготування домашнього засобу, слід пам’ятати, що вони повинні бути свіжими.
Важливо! Для найкращого дії останніх трьох рецептів, до нанесення маски волосся миють і висушують.
Живильні маски
Незбалансоване харчування тягне за собою безліч наслідків. Першими на це починають реагувати волосся. Вони починають розшаровуватися, випадати, сіктися. Якщо налагодження режиму харчування зажадає більш тривалий час, то надати допомогу волоссю можна зараз.
Для цього чудово підійдуть ефективні рецепти масок:
- Жовток, масло і мед. 17 грам реп’яхової масло і 70 грам рідкого меду змішуються в одній ємності. Наступним етапом, туди втручаються два яєчних жовтки. Маска готова до використання. Для надання своєї дії – буде достатньо години.
- Ківі. Це однокомпонентна маска, для її приготування використовується тільки ківі. Першим ділом очищається від шкірки, потім м’якоть розтирається в кашоподібний стан. Більше ніяких дій не потрібно – можна наносити. Починають наносити від коренів, роблячи легкий п’ятихвилинний масаж голови, закінчують нанесення на кінчиках волосся. Однієї чверті години достатньо, щоб маска наситила волосся корисними мікроелементами.
- Олія, гірчиця і вода. В 100 грам теплої висипається 34 грами порошку гірчиці і перемішується. Тепер вливається 35 грам реп’яхової олії і змішують до однорідності. Приготування маски закінчено. Масажними рухами маска втирається в шкіру голови, кінчики обробляються будь-яким маслом. Для того, щоб маска подіяла, потрібно три чверті години.
- Масло, хрін і сметана. Першим ділом подрібнюється корінь хрону. Потім в нього вливається 17 грам будь-якого масла і накладається 35 грам сметани. Перемішується до досягнення однорідності. Маска готова, радять тримати на дві третини години.
- Яйце, гліцерин, оцет і масло. До одному яйцю додається 7 грамів гліцерину і 10 мл столового оцту, вливається 35 мл касторової олії. Всі інгредієнти ретельно перемішуються, і маска готова. Перед нанесенням її необхідно трохи підігріти. Спочатку вона наноситься легкими масажними рухами на шкіру голови, тільки після цього розподіляється по волоссю – від коренів до кінчиків. Дві третини години для того, щоб маска надала дію – досить.
- Жовток, масло, хна, мед і коньяк. Для приготування цієї живильної маски потрібно жовток змішати 17 г рослинної олії. Інші інгредієнти потрібно відміряти чайною ложкою і додати в суміш. Перемішати до отримання однорідної структури – готово. Для виконання своєї ролі масці вистачить три чверті години.
Склад, який наноситься на голову, повинен бути приємним. Жодних дискомфортних відчуттів виникати не повинно. В іншому разі його треба негайно змити.
Відновлюють та зміцнюють маски
Гелі, муси, лаки, спреї та інші засоби, використовувані при щоденній укладанні, негативно позначаються на стані волосся. Після частих і тривалих застосувань вони тьмяніють, стають ослабленими і млявими. Повернути їм блиск, густоту і силу допоможуть рецепти масок, описані нижче.
- Дріжджова. 60 мл теплого молока залити 10 г сухих дріжджів, насипати 5 г цукрового піску і гарненько розмішати. Відставити на півгодини в сухе місце, даючи дріжджам набрякнути. Влити в отриману масу 17 мл будь-якого масла і одне яйце. Збити до отримання однорідного стану – маска, приготовлена. Для досягнення бажаних результатів достатньо почекати 40 хвилин.
- Желатин і жовток. У 60 мл теплої води розмішати 50 г желатину. Після цього на водяній бані домагаються його повного розчинення і відставляють, даючи охолонути. У прохолодну суміш вливають жовток і перемішують. Свіжоприготовлену в домашніх умовах маску для сухого волосся рекомендується нанести спочатку на шкіру голови, потім рівномірно нанести на всю довжину волосся.
- Ром, масло і жовток. Збити віночком 5 г касторової олії і 5 г рому з одним яєчним жовтком, домігшись однорідного стану. Маска готова до застосування – втирається в шкіру голови і для надання ефекту залишається на дві години.
- З відвару лопуха. Першим ділом потрібно приготувати відвар. Для цього 20 г сухих подрібнених коренів лопуха заливають 200 мл окропу і кип’ятять на маленькому вогні 10 хвилин. Після чого відвар отставляется, він повністю остигає і його проціджують. Потім в отриманий відвар вливається по 17 мл мигдалевого і касторової олії, і маска готова до використання. Змащені маскою волосся можна тримати в межах години.
- Банан, жовток і масло. Блендером подрібнити банан. В отриману кашку додати жовток і 35 мл будь-якого рослинного масла, ретельно перемішати інгредієнти. Для передачі своїх корисних властивостей досить півгодини.
- Пиво і масло. У 200 мл пива влити 5 мл оливкової олії і перемішати. Отримана суміш наноситься на волосся на 20 хвилин.
Приготувати маски для сухого волосся в домашніх умовах – справа не хитра. Важливіше систематичне використання та виконання інших рекомендацій по захисту і догляду за волоссям. Важливий комплексний підхід – адже в організмі все взаємопов’язано. Саме в цьому випадку вдасться домогтися не короткочасного результату, а зберегти густі хвилясті і блискучі волосся надовго.